wtorek, 26 maja 2015

Moda się zmienia !


Zanim zrobisz sobie tatuaż, zastanów się, czy jesteś pewien, że za 15 lat dalej będziesz chciał mieć na skórze właśnie taki rysunek. Jesteś pewien? To przypomnij sobie, co wydawało Ci się ważne 10 lat temu i jak bardzo zmieniły się od tego czasu Twoje fascynacje. Modne dziś tzw. tribale za 10-15 lat też będą mniej więcej tak "na czasie", jak dziś plakat Modern Talking czy zespół Scorpions.
Fakt: O wytatuowaniu sobie imienia dziewczyny nawet nie myśl. W ciągu roku w Polsce zawiera się ok. 200 000 małżeństw, ale udziela ponad 60 000 rozwodów. Statystyki rozstań z dziewczynami nikt nie prowadzi. Jeśli już tatuować imię, to tylko najpopularniejsze. W Polsce najłatwiej spotkać drugą Annę, Marię lub Katarzynę.



Co potem? Czyli jak pielęgnować świeży tatuaż 


Wszczepienie barwnika pod skórę to połowa sukcesu; druga połowa jest w twoich rękach. Nawet najpiękniejszy tatuaż, pozostawiony sam sobie, może zamienić się w nieefektowną plamę. Słuchaj uważnie instrukcji artysty i postępuj zgodnie z nimi, a będziesz się cieszyć swoją nową ozdobą przez długie lata. Tatuaż to nic innego jak rana i łatwo go zainfekować. Po skończonym zabiegu tatuator przykryje swoje dzieło folią, którą powinnaś zdjąć wkrótce po dotarciu do domu. Delikatnie przemyj skórę ciepłą wodą z mydłem i osusz czystym ręcznikiem (nie pocieraj, tylko przykładaj go do tatuażu), po czym – również delikatnie – pokryj odpowiednią maścią. Możesz zaopatrzyć się w produkt specjalnie do tego przeznaczony, ale wielu tatuażystów poleca maść na odparzenia Bepanthen, którą można kupić w aptece lub supermarkecie. Świeży tatuaż powinien być przemywany i smarowany kilka razy dziennie. Nawilżanie jest kluczowe dla procesu gojenia.





Jak wybrać salon tatuażu 


Czystość to podstawa w dobrym salonie tatuażu. Igły powinny być sterylne i jednorazowe, a barwniki pobierane z małych, również jednorazowych pojemników. Wszelkie narzędzia wielokrotnego użytku muszą być wysterylizowane w specjalnie do tego przeznaczonych urządzeniach, zwanych autoklawami – dokładnie takich samych, jakie są używane do sterylizacji narzędzi chirurgicznych. Specjalista od tatuażu musi mieć na sobie jednorazowe lateksowe albo winylowe rękawiczki. Przyjrzyj się dokładnie pomieszczeniu, w którym będzie odbywała się cała procedura. Czujesz się w nim bezpiecznie i komfortowo? Tak być powinno. Podczas spotkania z tatuażystą nie wahaj się zadawać pytań – w końcu chodzi o twoje ciało. Tatuaż wykonany w nieodpowiednich warunkach może mieć opłakane skutki. 


Tatuaż, czyli wszystko co trzeba wiedzieć. Tatuaż od A do Z w Wielkiej Brytanii