sobota, 18 kwietnia 2015

Watercolor tattoo – akwarelą po ciele. Ludzkie ciało lepsze od płótna?

 

 Jeżeli ktoś się choć trochę interesuje tą sztuką to wie zapewne, że tatuaż w zależności od tego przez kogo był wykonany będzie się wyróżniał. Technika tworzenia i materiały do wykonania go, przeszły w ciągu dziesiątków lat taką metamorfozę, że przestał być kojarzony jedynie z więzieniem czy innym obozem koncentracyjnym, a nabrał walorów artystycznych. Dlatego tak jak w sztuce, tak i w tej dziedzinie są artyści, którzy charakteryzują się swoim stylem. Jedni czują się lepiej w portretach i świetnie cieniowanych postaciach, inni wolą bardziej komiksową kreskę a jeszcze inni czują się najlepiej w starożytnych znakach lub tribalach.



Geometryczno graficzne tatuaże

 

 Jeżeli chodzi o tatuaże geometryczne, to wykonanie tego rodzaju dziary musi być poprzedzone wybraniem odpowiedniego artysty. Musicie być pewni, że każda kreska będzie idealnie prosta. W przypadku tatuaży geometrycznych nie ma mowy o choćby najmniejszym drżeniu rąk. To idealnie proste linie są główną cechą tego rodzaju tatuaży. 




Biomechaniczne

Biomechanika to połączenie człowieka z czymś mechanicznym, elektronicznym lub kosmicznym. Biomechanika łączy w sobie anatomię człowieka w taki sposób, że wnętrze (zazwyczaj kości) są przedstawione w postaci części mechanicznych, tłoków itp. Zazwyczaj w takim połączeniu widzimy mechaniczno-elektroniczno-kosmiczne kości połączone ze ścięgnami i mięśniami, które już zdają się wyglądać „normalnie”. Tatuaże biomechaniczne łączą hiperrealizm w tatuażu pokazując nasze wnętrze w nieco bardziej oryginalny sposób.



Dotwork / Dotsyle

 Technika dotwork jest jedną z najmłodszych w świecie tatuażu. Styl ten bazuje na użyciu kropek, za pomocą których tworzy się skomplikowane, graficzne, często symetryczne kształty. Pozwala ona na uzyskanie bardzo zawiłych i szczegółowych wzorów.  Dotwork jest bardzo czasochłonnym stylem który wymaga wielkiej cierpliwości, ale tatuaż wykonany tą techniką gwarantuje niesamowity efekt.


Realistyczny

Jeden z trudniejszych styli tatuażu, polegający na jak najbardziej realistycznym odwzorowaniu fotografii w formie tatuażu. Wymaga to ogromnej precyzji, ponieważ w tym stylu najłatwiej zauważyć błędy. Im większa ilość szczegółów, tym efekt robi większe wrażenie.

 
New School 

Nowa Szkoła - styl oparty o bogatszą wiedzę techniczną, dzięki temu mamy więcej środków kompozycyjnych


 
Styl old school

Stara Szkoła - klasyczny styl tatuowania. Możemy sobie wytatuować proste wzory



Czy tatuaż można usunąć?

I tak, i nie. Tatuaż można „wybledzić”. Trochę to trwa i zejdzie kilka sesji naświetlania laserem, ale i tak nie usuniesz tatuażu całkowicie. Jedyną opcją, żeby po starym tatuażu nie został ślad jest najpierw go usunąć, a potem pokryć to miejsce nowym.

Uwaga!

Tatuaż nosisz przez całe życie. Dlatego przemyśl bardzo, bardzo, bardzo dokładnie co i GDZIE (!!!) sobie wytatuujesz.


Czy to boli?

Proste, że boli – nie ma nic za darmo. Ale nie pękaj – najgorsze jest pierwsze 15-30 minut. Później już leci i bez problemu wytrzymasz kilkugodzinną sesję.

Uwaga!

Wyjątkiem są żebra. Tam ból jest najgorszy, więc zastanów się trzy razy zanim wybierzesz żebra na pierwszy raz (opcja dla hardkora).







Jak wybrać studio i tatuatora?

 Szukając studia istotne jest, aby tatuator, którego wybierzesz, dobrze czuł się w preferowanym przez Ciebie stylu. Obadaj dotychczasowe prace różnych artystów i wybierz tego, którego stylówa Ci pasuje. Jeśli dodatkowo jemu podejdzie Twój pomysł, masz pewność, że wyjdzie z tego tłusta dziara.






Uwaga!


Jeśli chcesz wytatuować sobie imię nowej dziewczyny lub chłopaka, nawet jeśli w danym momencie uważasz, że to „ta jedyna”, to weź solidny rozbieg i walnij głową w ścianę. Pomogło? To teraz idź i kup jej kwiatki/jemu piwo. Na tatuaż nigdy nie jest za późno.


Jeśli rozkminiasz, jaki tatuaż zrobić, zacznij od przejrzenia miliardy wzorów i gotowych prac. Te, które Ci podejdą, zachowaj na później. Posłużą jako inspiracje przy wymyślaniu Twojego wzoru lub gdy będziesz chciał wytłumaczyć tatuatorowi, o co Ci chodzi.

Uwaga!

Studia tatuażu to nie punkty ksero! Żadne szanujące się studio nie zgodzi się na skopiowanie tatuażu, wykonanego przez innego artystę. Skumaj to raz na zawsze – tatuaż to dzieło sztuki – nie notatki koleżanki.

Przeglądając gotowe wzory powinieneś po chwili ogarnąć, który styl najbardziej Ci leży. Najczęściej wymieniane style to old school, new school, realistyczny, dotwork, etniczny i biomechanika, ale ogólnie jest ich opór. Wertując prasę branżową lub internet szukaj zdjęć z podpisanymi stylami. Sprawdź dokładnie, czym się charakteryzują i wbij sobie do głowy jak je rozpoznawać. Dzięki temu będziesz wiedział o czym mówi do Ciebie tatuator.



Tatuaże kojarzą się z kryminałem już tylko moherom i wszelkiego rodzaju innym dewotom. Ciągle jednak budzą emocje. Swoimi dziarami chętnie lansują się celebryci i sportowcy, dzięki czemu ich popularność stale rośnie. To trochę dobrze, ale trochę też nie. Dobrze, że coraz więcej osób chce zrobić sobie tatuaż. Gorzej, że wiele z nich nie ogarnia podstawowych kwestii, czym wyprowadza z równowagi tatuatorów. Jeśli zastanawiasz się nad pierwszym tatuażem i nie chcesz żałować tej decyzji przez resztę życia, przeczytaj kilka rad których udzielę.